Projeyi Hangi Kurum Desteklemektedir?

Gençlik Projeleri Destek Programı (2020-I) Genel Proje Çağrısı’na Özel Yeteneklilerin Eğitimi Derneği tarafından yapılan başvuru sonucu T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca desteklenmektedir.

Projenin Kapsamı Nedir?

“Kişisel Gelişim İçin Birlikte Yaşam” projesi Ankara’daki bilim ve sanat merkezlerinde eğitim gören 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır.

Projeden Kaç Öğrenci Faydalanacaktır?

Projede süresince 30 6. sınıf öğrencisi, 30 7. sınıf öğrencisi ve 15 8. sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 75 öğrenciye eğitim verilecektir.

Proje Kapsamında Hangi Eğitimler Verilecektir?

Proje kapsamında katılımcılara 5 saatlik “Türkiye’de Bulunan Endemik Bitki Türleri”, 5 saatlik “Türkiye’nin Kamu ve Sivil Toplum Uluşlararası Yardım Kurum ve Kuruluşları İle Yurdışındaki Gönüllülük Faaliyetleri” ve 24 saatlik “Türkiye’nin Teknoloji Hamlesinde Çarpan Etkisi: KÜÇÜK YAZILIMCILAR” eğitimleri verilecektir.

Projeye Katılım Ücreti Var Mıdır?

Proje T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle proje kapsamında yürütülecek olan tüm faaliyetler ücretsizdir. Eğitimlerde kullanılacak araç-gereçler (kişisel teknolojik ürünler hariç) ücretsiz olarak katılımcılara ulaştırılacaktır.

Projeye Katılmak İçin Derneğe Üye Olmak Zorunlu Mudur?

Projeye katılım için ÖYEDER üyeliği zorunlu değildir.

Projeden Faydalanmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Projeye katılım şartları ve başvuru formu ilerleyen tarihlerde paylaşılacaktır. Gerekli bilgilere zamanında ulaşabilmek için ÖYEDER sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.